Zdravý životní styl na kolečkách

In – line brusle na škole

24. 9. 2014

Základní škola Nové Hrady se zapojila s dalšími 19 základními a středními školami do projektu „Zdravý životní styl na kolečkách“.

Proto u nás vznikl kroužek se stejným názvem. Je zaměřen na obecnou kondiční a silovou přípravu dětí a mládeže. V návaznosti na tuto přípravu bude probíhat pod vedením instruktora s příslušnou licencí výuka dovedností na in-line bruslích.

První lekce proběhla ve středu 24. 9. v tělocvičně I. stupně ZŠ. Pod vedením instruktora Pavla Vicányho dostali mladí bruslaři pěkně „do těla“. Děti posilovaly, učily se správně dýchat, pracovaly s těžištěm vlastního těla, zahrály si i několik sportovních her.

V dalších lekcích se už pomalu začnou „seznamovat“ s in-line bruslemi a správnou technikou jízdy.

Mgr. Kateřina Vítovcová

5. 11. 2014

Konečně se děti dočkaly! Po několika hodinách tréninku „nasucho“ (posilování, hledání těžiště těla, upravování bruslí a dalších ochranných pomůcek) jsme 5. listopadu 2014 vyrazili ven. Počasí nám přálo, bylo příjemně.

Mladší žáci z 1. stupně začali trénovat na trávě, starší „mazáci“ z 2. stupně jezdili hned na tvrdé asfaltové ploše.

Samotné výuce předcházela krátká rozcvička a několik základních bezpečnostních pokynů. Pod dohledem instruktora se děti učily padat, brzdit a zatáčet. Využívaly nejrůznější pomůcky, např. kužele, tyče.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zdravá výživa a životní styl

31. 3. 2015  

V rámci projektu „Zdravý životní styl na kolečkách“ probíhají na naší škole besedy zaměřené na toto téma. Besed se účastní žáci 5.A, 5.B a 8.A třídy.

Paní lektorka si připravuje dvouhodinové besedy, při kterých si s dětmi povídá o zdravé výživě, pouští jim prezentace a společně dělají ukázková cvičení, například tvoří potravinovou pyramidu. Žáci se dozvídají mnoho informací o tom, jak správně žít a jíst.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Seminář první pomoci

20. 5. 2015

V rámci projektu „Zdravý životní styl na kolečkách“ proběhla 20. května 2015 beseda o první pomoci.

Účastníci kurzu si nejprve zopakovali důležitá telefonní čísla tísňového volání. Na „dobrovolníkovi“ si ukázali a vyzkoušeli resuscitaci. Dozvěděli se, jak ošetřit drobné odřeniny i závažnější zranění – podvrknutí, zlomeniny i popáleniny.

Seminář byl pro děti zajímavý a velmi důležitý, přinesl jim nové poznatky.

Závody a soutěže v in-line bruslení mezi partnerskými školami

19. 6. 2015

Závody se uskutečnily v pátek 19. června 2015 v areálu Výstaviště v Českých Budějovicích. Z naší školy se účastnilo 8 dětí, které navštěvovaly kroužek in-line bruslení.

Do pátečního rána nás přivítalo uplakané a studené počasí. Měli jsme obavy, zda se závody uskuteční. Celou cestu autobusem (jeli jsme společně s dětmi z kroužku ze ZŠ Horní Stropnice) jsme pozorovali zamračenou oblohu. Před Českými Budějovicemi přestalo pršet. Příjemně nás překvapili organizátoři soutěže, neboť se soutěžilo v hale.

Děti byly rozděleny na chlapce a dívky a podle věkové kategorie – 1., 2. a 3. třída, 4. a 5. třída, 6. a 7. třída, 8. a 9. třída.  Za naši školu soutěžili v kategorii 4. a 5. třída – M. Plouhar, V. Brácha, J. Kaftan a z dívek N. Hriňová, T. Kučerová, K. Fáčová. 8. a 9. třídu zastupovala S. Šedivá a K. Krenauerová.

Bruslaři soutěžili ve 3 disciplínách – rychlostní dráha, cross a výdrž.

Každý z účastníků obdržel diplom a medaili za účast. Nám se podařilo přivézt i pár „stříbrných“ a „bronzových medailí“. Zejména děvčata v obou kategoriích byla úspěšná – N. Hriňová 2. a 3. místo, T. Kučerová 3. místo, S. Šedivá dvakrát 2. místo a 3. místo, K. Krenauerová 3. místo.

                                                                       Mgr. Kateřina Vítovcová

 

 

 

 

 

 

Go to Top