Školy pro region

Tato stránka přináší činnosti a aktivity žáků Základní školy Nové Hrady, jež byly uskutečněny v rámci udržitelnosti projektu Školy pro region v roce 2016/2017.

26. 1. 2017

Letošní leden byl po letech nečekaně zimní a mrazivý, a tak jsme se s žáky, kteří navštěvují biologický seminář, vypravili do Tereziina údolí podívat se na zamrzlý vodopád. V rámci projektu Školy pro region jsme cestou pozorovali zimní přírodu a v otázkách a odpovědích se vraceli do historie rodu Buquoyů, který tento krásný park vybudoval. Nádherně zamrzlý vodopád nám všem vyrazil dech a určitě by na své dílo umocněné krásou přírody byli hrdí i jeho zakladatelé.

Mgr. Štěpánka Hanusová

 20170126_140125 20170126_140411

5. 6. 2017

Žáci 8. třídy v doprovodu Mgr. Š. Hanusové se 5. června vydali po zastaveních školní virtuální naučné stezky „Ve stínu středověkých hradeb“. Nápomocný jim byl Průvodce historicko – naučnou stezkou, jež vznikl v rámci projektu Školy pro region.  Žáci se věnovali především 2. a 5. zastávce (Zaniklý špitál v ulici Na Vyhlídce a Bývalý špitál a věznice proti Českému domu). Obě se dotýkají středověkého léčitelství a novohradského lékárenství. Prostřednictvím Průvodce a příslušných pracovních listů se žáci dozvěděli mnohé poznatky z historie lékařství.

                                      Mgr. Jana Štorová, DiS.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

12. 6. 2017

V tomto školním roce byly využívány materiály zhotovené v projektu „Školy pro region“ v hodinách českého jazyka především v 7. ročníku. Byl využíván Průvodce historicko-naučnou stezkou „Ve stínu středověkých hradeb“ a knihy s jihočeskými pověstmi. S Průvodcem bylo pracováno při nácviku popisu budovy a v hodinách literatury při probírání pověstí. Jedna hodina byla věnována četbě knihy V. Rameše Kapsář jihočeských pověstí, která byla pořízena v rámci projektu.

      Mgr. Ivana Pelechová

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Go to Top