Ovoce a zelenina do škol

Od školního roku 2011/2012 je naše škola zapojena do projektu Ovoce do škol. Evropský projekt Ovoce do škol byl spuštěn již ve školním roce 2009/2010. Jeho hlavním cílem je podpořit zdravé stravovací návyky dětí a zvýšit spotřebu ovoce a zeleniny.

„V souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1308/2013 nyní dochází ke změně názvu tohoto projektu na Ovoce a zelenina do škol. Přidáním zeleniny do názvu projektu se tak poukazuje na její nezastupitelný význam ve výživě a na skutečnost, že i dodávky zeleniny jsou neodmyslitelnou součástí projektu“.  … citace ze stránek: http://www.ovocedoskol.szif.cz/web/Default.aspx?aid=167

Projekt je uskutečňován pro žáky 1. – 5. ročníků.

Pravidelně každý měsíc je naše škola 2 – 3x měsíčně cca po 14 dnech zásobena zásilkou jednotného ovoce nebo zeleniny pro všechny žáky 1. – 5. tříd. Různorodost dodávaného sortimentu je pestrá. Výčtem uvádíme například jablka, rajčata, banány, meruňky, hrušky, pomeranče, ředkvičky, mrkve, hrachové lusky, mandarinky, grepy, blumy, kiwi, kaki, hroznové víno atd. Součástí dodání bývají občasně i ovocné šťávy – Hello. Za pravidelné odběry získává škola body. Podle počtu získaných bodů čerpá ochutnávkový koš.

Dle informace Státního zemědělského intervenčního fondu se ve školním roce 2015/2016 do projektu zapojilo 539 747 žáků z 3 810 škol ve všech regionech ČR.

 

O projektu více: http://www.ovocedoskol.szif.cz/web/Default.aspx

 

Go to Top