Projekt Unsere Heimaten / Naše domovy

Projekt Unsere Heimaten / Naše domovy se uskutečnil v rámci programu INTERREG Fond malých projektů Rakousko – Česká republika. Základní škola Nové Hrady se podílela na jeho naplnění po oslovení Městem Nové Hrady.

V rámci projektu „Naše domovy“ se žáci IX.A zúčastnili výjezdu do Windhaagu bei Freistadt (Rakousko). 14. září 2018 absolvovali výtvarné aktivity v plenéru s vrstevníky z HS Windhaag.

V rámci projektových aktivit Města Nové Hrady se žáci IX.A zúčastnili výjezdu do rakouského Artstettenu. Tato aktivita byla nabídnuta dále žákům VIII.A, VIII.B. 27. listopadu 2018 tak měli možnost navštívit zámek Artstetten spojený s osobností Františka Ferdinanda d´Este.

V pátek 30. listopadu 2018 proběhla další společná aktivita žáků 8. a 9. tříd naší základní školy a žáků z Windhaagu bei Freistadt v sále Kulturně – spolkového domu v Nových Hradech. Děti vytvořily smíšené skupinky a malovaly obrazy na téma první světové války. Dalším námětem byla kresba portrétu Františka Ferdinanda d´Este. Tato aktivita navazovala na úterní návštěvu rakouského Artstettenu.

Go to Top